english italian

 

Artykuły

Czasem udaje mi się, w ramach pracy zawodowej, napisać tekst związany z tematyką psią. O samych dogach, niestety nie chcą publikowac, doprawdy nie wiem dlaczego.

 

Reportaż opublikowany w Polityce w 2008r, kontynuacja jednego z wątków poruszonych w Raporcie z 2006, o schronisku w Krzyckach. Po publikacji tego reportażu (w ślad za nami poszły TVN i TVP3) schronisko zamknięto.

Raport Polityki z 2006 roku. O mankamentach naszego ustawodawstwa dotyczacego zwierząt, o schroniskach gdzie zwierzęta, zaraz po uzyskaniu od gminy zapłaty za przyjecie, zabijane są po to by zwolnić miejsce dla następnych, o rozmnażalniach, pseudohodowlach. Ale i o hodowcach z prawdziwego zdarzenia, takich jak Piotr Mikuć, któremu udało się "odzyskać" na pół zagłodzoną sukę ze swojej hodowli, dożycę platenkę - na jednym ze zdjęć. I o ludziach którzy poswiecaja swój czas i swoje pieniądze (takich jak nasze Stowarzyszenie Adopcje Dogów Niemieckich), by pomóc zwierzętom.

   

Artykuł z Przekroju z 2004 roku o nieuczciwych weterynarzach. Nie wszystkim lekarzom wet. się spodobal, ale byli tez tacy, którzy gratulowali, zadowoleni z napietnowania marginesu ich środowiska. Bo to naprawdę margines.

 

   

 

Artykuł z Życia o proponowanej liscie ras niebezpiecznych, na której miały znaleźć się także dogi niemieckie...Na fotce - po kumotersku - Zuzia czyli Suzanne Vega Herbu Zadora