Mamy szczenięta!!! Czarne i błękitne po naszej wspaniałej AFERCE, Zwyciężczyni Świata, Interchampionce, Best in Show Francuskiego, Polskiego i Węgierskiego Klubu Doga i wspaniałym żółtym reproduktorze z Hiszpanii BRUNO de Mayeste, oraz błękitne po ZARINIE, Mł. Zwyciężczyni Europy i Klubu Francji, Interchampionce i EDITION de Luxe z Doliny Segiet, Zwycięzcy Świata, Zwycięzcy EuDDC i Klubu Doga Francji, Interchampionie !!! - zobacz Szczenięta

 

AFRA Best in Show Klubu Doga Francji Nationale d'Elevage 2021!!!
AFRA Zwyciężczyni Świata i Zwycięstwo Rasy na Wystawie Światowej BRNO 2021!!!
AFRA Best in Show Polskiego Klubu Doga i BIS Wystawy Specjalistycznej 2021!!!

AFRA II BEST in Show Nemieckiego Klubu Doga KyDD 2021!!!
AFRA Zwyciężczyni Klubu Doga Czech 2021 + Zwycięstwo Rasy i Zwyc. Wystawy Specjalistycznej!!!
AFRA II Best of Group Cacib Leszno 2021!!!

Najlepsza Hodowla
Błękitnych i Czarnych 2021 i Najlepsza Hodowla ze wszystkich kolorów 2018 !!!
RASTAFARI - Najlepsza Suka Hodowlana Klubu Doga 2019, 2018 i 2017!!!

AFRA I Best in Show Słowackiego Klubu Doga I BIS Junior Polskiego Klubu 2019!!!
ZARINA Mł. Zwyc. Europy, Klubu Francji, Austrii i Polski'18 i III Best in Show Polskiego Klubu'19!!!
Xcaret I Best in Show Klubu Doga 2018!!!
XAMANTHA I Best in Show KyDD 2018, II BIS Klubu Austrii i III BIS Polskiego Klubu 2018!!!
Najlepsza Hodowla Czarnych/Arlekinów 2017 i 2015!!!
RASTAFARI Zwycięzca Klubu Doga Francji Nationale Elevage 2014!!!
REGILLA Modry Efekt Best in Show Klubu Doga 2014 !!!
Najlepsza Hodowla ze wszystkich kolorów 2014 !!!
Najlepsza Hodowla Dogów Błękitnych i Czarnych 2013
, 2008, 2007, 2006
Najlepsza Grupa Hodowlana Wegierskiego Klubu 2007, 2008, 2009 i Austriackiego Klubu 2009
ASZRA !!! ZWYCIEZCA SWIATA WETERANÓW 2009 !!! Najlepsza Suka Hodowlana 2006, 07, 08, 09 i 2010

REGILLA Modry Efekt I Best in Show Klubu Doga 2014 i Best in Show Cacib Warszawa 2014 a po lewej jej mama, IRIMI Modry Efekt I Best in Show Litewskiego Klubu 2010 i Polskiego Klubu 2011

Ostatnio dodane:
Szczenięta,
Zarina, Xamantha, Yenisey
Xcaret
KONTAKT
Agnieszka Sowa-Halicka
Wilcza Góra k/Warszawy
05-506 Lesznowola
ul. Zaciszna 5
mapka

+48 22 7360101,
+48 602 635 022
asah@poczta.onet.pl

CZARINA i CAIRO Najlepsza Para
Polskiego Klubu Doga 2006 i 2007
Węgierskiego i Litewskiego Klubu Doga 2007CZARINA EuDDC 2008

Witamy

Dogi niemieckie towarzyszą nam od lat. Mieszkają razem z nami, mają swoje prawa i swoje kanapy. Nasz dom jest ich domem, ale rygorystycznie wymagamy też od nich czystości i ładu, jaki sami chcemy utrzymać w mieszkaniu i ogrodzie. Mój pierwszy błękitny dog niemiecki towarzyszył narodzinom i wychowaniu naszego synka, teraz przy Arminie rodzą się kolejne pokolenia, a nasz syn jest dla szczeniaków najczulszą niańką. Uważamy, że dla rodzin, które chcą mieć wspaniałego przyjaciela, opiekuna i obrońcę, dog niemiecki to wspaniała rasa. By poznać bliżej dogi niemieckie polecamy strony naszych przyjaciół, a także stronę Klubu Doga Niemieckiego, z której pochodzi wzorzec i opis rasy.


My i nasze dogi

Kiedy byłam dzieckiem, na mojej ulicy, dwa domy dalej, mieszkał błękitny dog niemiecki, ogromna jak mi sie wtedy wydawało, suka, Asta. Podobnej nie widziałam latami, aż do momentu, gdy na Ursynowie zobaczyłam Joannę Milewską i jej psa. Znów błekitny i dog niemiecki. AZJA FINA z Łużycy. Azja miała cudowny charakter. Spokojna, opanowana, mądra (PO 1), całym sercem oddana swojej pani. Taka była też jej córka, India (INDIA Patland po IZMIRZE z Łużycy), którą dostałam od Asi za przysłowiową złotówkę i za obietnicę oddania jej szczeniaka z pierwszego miotu Indii.
India żyła przeszło 12 lat. Najpierw ze mną i z moimi rodzicami. Potem, gdy ja studiowalam i wyjeżdżałam do Włoch była najukochańszą towarzyszką mojej Mamy.
Gdy zdecydowałam sie zostac w Polsce, poznala i pokochała mojego męża i naszego syna Armina. Pilnowała wózka na spacerach gdy jeździłam w parku na wrotkach. Wyjeżdżała z nami na wakacje i weekendy. Była opiekunką rodziny, w której pojawił się nowy, niezwykle ważny członek. Ale sama India dzieci nie miała. Zmarła w 1995 roku. Nie przypuszczałam wówczas (Asia pewnie też nie), że kiedykolwiek wypełnię złożoną jej obietnicę i zrewanżuję się za wspaniały prezent jaki mi zrobiła.
Stało się to za sprawą mojego męża, który z okazji naszego powrotu do domu na Sadybie, postanowił mi zrobić prezent. Cóz by innego, jesli nie błekitny dog niemiecki. Oczywiście suczka. W maju 1997 roku pojechaliśmy z wizytą do hodowli Herbu Zadora Moniki Dowgiałło. Po wejściu, kiedy obskoczyła nas gromada maluchów wiedziałam już, że rodzina nam się powiększy. Z miotu "gwiazd" (stars) na "S" wybraliśmy... Zuzię (SUZANNE VEGA Herbu Zadora).
Z Zuzią przyjechaliśmy do Torunia po 14 miesiącach, na pierwszą wystawę. Zgłaszał mąż (też po raz pierwszy w życiu) i pomylił klasy - młodziutką Zuzię zgłosił do klasy otwartej. Na ringu stanęłam w grupie czterech suk, obok Moniki Dowgiałło. Zuzia wygrała klasę, a potem porównanie z championem. Nie zapomnę tych braw, kiedy nasz malec, niewiele wyższy od suki w kłębie, szedł z nią samodzielnie po ringu honorowym trzymając w ręku smycz. Nie tylko Armin był dumny...
W drodze powrotnej do Warszawy mój mąż Andrzej oświadczył: skoro Zuzia zdobyła BOB-a wśród dorosłych, to stać ją na to by zostać championką w klasie młodzieży! W poniedziałek już wysyłał zgłoszenia. Zuzia w ciągu dwóch miesięcy została młodzieżowym championem, a w następnym sezonie wystawowym zrobiła championat Polski. W 1999 roku Andrzej zarejestrował przydomek "Modry Efekt" (na cześć podziemnego czeskiego zespołu rockowego). Zaczęliśmy powoli rozglądać się za mężem dla Zuzi odkładając ciągle finalną decyzję. Pracowałam wtedy jako dziennikarz, na etacie i bałam się, że nie dam rady odchowac szczeniąt. Na miot "A" trzeba było zatem poczekać do lata 2001 roku.
Partnerem Zuzi okazał się dużo młodszy od niej Młodzieżowy Zwycięzca Europy z 2000 roku - Louis (LOUIS Medium) z hodowli Beaty Fedak. Do Beaty, prawdę mówiąc, przyjechaliśmy popatrzeć na starszego Micka, ale ten już był we Włoszech. Gdy z domu wypadł Louis błyskawicznie zdobył nasze serca. Miot "A" (sierpień 2001) uważamy za bardzo udany, a przy tym bardzo liczny. Wychowaliśmy bowiem 4 psy i aż 7 suczek z tego skojarzenia.
Wszystkie dzieci trafiły w bardzo dobre ręce i z większością nowych domów naszych szczeniąt mamy stały kontakt. Wymieniamy się informacjami i zdjęciami ( zobacz: szczenięta / miot A ). Joannie Milewskiej mogłam wreszcie zrewanżować się za Indię. W nowym domu Asi w Korabiewicach koło Mszczonowa zamieszkała Samcia (AKSAMITKA Modry Efekt ).
W naszym domu pozostała moja ukochana Pysia (ASZRA Modry Efekt), a my na dobre weszliśmy do "dożej ferajny". Aszra jest naszą wystawową dumą, bez wątpienia przebijającą sukcesy wystawowe matki. To pobudziło nasze hodowlane aspiracje. W marcu 2003 Zuzia została matką miotu "B" z równie ciekawym skojarzeniem z linii Medium - młodym i obiecującym Leonem (IZYDOR Medium).
Miot "C"
(kwiecień 2004) to już dzieci Aszry. Pojechalismy z nią do Włoch do hodowli del Regno di Fantasia Danilo Dozio. Ojcem pierwszych szczeniąt Aszry był czarny Hannover del Regno di Fantasia. CZARINA i jej bracia CAIRO i COOL JAZZ odnoszą chyba więcej sukcesów niz ich mama, a w czarnym kolorze trzeba jeszcze zmierzyć się z arlekinami.
A CZARINA była.... jedyna. Była najsłodszym moim kochaniem, jedną z najlepszych rzeczy jaka mi się w życiu przydarzyła. Może nie powinno się aż tak mocno kochac psa... Ale Ona była wyjątkowa.
Miot "D" (kwiecień 2005) - to dzieci BIJOU Modry Efekt. Urodziły się w Krakowie.
Z powodów rodzinnych musiałam odłożyć krycie Aszry i gdy zaczęłam szukać ojca jej drugiego i najprawdopodobniej ostatniego miotu, chciałam czegos specjalnego. Zauroczył mnie czarny CACAO de Garaba. Pomysł podróży do Hiszpanii, w dodatku zimą, wszystkim wydawał sie szalony. Ale zrobiłam to, z nieocenioną pomocą Asi, doswiadczonej hodowczyni żółtych dogów.
Wydaje mi sie że było warto. Zresztą oceńcie sami, zapraszamy do galerrii szczeniąt z miotu "E".
W domu została druga córcia Aszry, ESPAGNOLA, wreszcie błękitna i taka, jaką zamawiałam u Pysi - podobna do niej.
Córeczka CZARINY - GALIZIA obowiązkowo czarna... Czarne dogi są piękne, bo choc trochę przypominają Gunia (Czarinkę). Zobaczymy jak wyrośnie mała czarna wnuczka Czariny, KREOLA.
Zatem historia toczy się dalej...

Patrz Aktualności


ASZRA BIS Veteran 2009

India Patland

Suzanne Vega Herbu Zadora
z rodzeństwem

Armin & Alibaba

Bravado, Armin, Zuzia, Aszra

Armin & Czarina